Burc yorumlari

 • Tarihi Harabati Baba Tekkesi 2018`de restore edilecek

  TiKA ile Makedonya Cumhuriyeti İslam Dini Birliği arasında, en önemli Osmanlı eserlerinden tarihi Harabati Baba Tekkesi içindeki yapıların restorasyonu için protokol imzalandı.

  TiKA Başkanı Çam, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın 2011’de Makedonya’ya gerçekleştirdiği ziyarette dergahın önemine işaret ettiğini ve hızlı şekilde restorasyonunun başlatılması talimatını verdiğini hatırlattı.

  “Ancak süreç içinde bir takım çözüm ve süreçlerin hazırlanması konusu tamamlandı. Prosedürler neticesinde bugün Makedonya Cumhuriyeti İslam Dini Birliği ile bu protokole başlanmış oldu. En güzel şekilde oradaki Müslümanlar için bölgenin, Balkanlar’ın ve Avrupa’nın en önemli merkezlerinden biri olacak. Kültürel varlık olarak turizme ve oradaki ekonomiye katkı sağlayacak, pek çok insanın ziyaret etme vesilesi olacak.”

  Her zaman Türk toplumunun arkasındayız.

  Recebi de çalışmaları dolayısıyla TİKA ve ekibine teşekkür etti.

  TiKA, Balkanlar’da büyük başarılar, büyük işler yaptı, var olan kültürü yeniden yaşattı. Asırlık bir eser olan Harabati Baba Tekkesi’nin restorasyonunu yapacak olan TİKA’ya bugün burada teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bugün bu talebe imza atmak benim için büyük bir gurur. Allah’tan Erdoğan’a sağlık, kuvvet ve başarı diliyorum. Her zaman Türk toplumunun arkasındayız.

  Okunma Sayısı ; 13 views

  Tarihi Harabati Baba Tekkesi 2018`de restore edilecek Benzer Yazılar

  Edebiyatın her insan üzerinde iyileştirici, zihinileri rahatlatıcı bir etkisi vardır. Her roman, her insan üzerinde farklı farklı etkiler bırakır. İşte
  Muğlada bir tarlada Tarihi Eser bulundu .. .
  Barış Manço’nun Kalpler Beraber şarkısı, Emre Plak ile Üniversiteli Fenerbahçeliler Mezunlar Derneği’ni karşı karşıya getirdi. ÜNİFEB’in

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Tarihi Harabati Baba Tekkesi 2018`de restore edilecek Etiketler